54V Аголна брусилка 180mm Flexvolt, без опрема

Категорија SKU: DCG440N-XJ

25.990,00 ден 32.990,00 ден

На залиха

Опис

Батериска аголна брусилка со моќност 54V за дискови со дијаметар од 180 mm.
Има електронски мек старт и постепено зголемување на брзината. Опцијата за заклучување го спречува случајното стартување на брусилката.
Електронска сопирачка – брзо го запира дискот кога прекинувачот е исклучен, а електронската спојка ја намалува реакцијата на повратен удар во случај на застој или силно притискање. Мрежестиот капак над отворите за довод на воздух го ограничува внесот на прашината во моторот. Прицврстувањето на страничната рачка во 2 позиции обезбедува поголема удобност и контрола.

 

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 4,2 кг
Димензии (пакет) 40,5 × 17,1 × 15,2 cm
Платформа

Технологија

Бренд

EAN: 5035048748770