54V Сет FLEXVOLT полнач и 2x12Ah батерии TSTAK

Категорија SKU: DCB118Y2T-QW

62,990.00 ден

Нема на залиха

Опис

Сет од две батерии 54V 12Ah XR FLEXVOLT Li-Ion и брз полнач DCB118. Полначот содржи интелигентна електроника која го прилагодува напонот и струјата на полнење во зависност од типот на батеријата. Затоа е компатибилен и за 18V XR батерии. Вграден е и LED индикатор за статусот на батеријата која се полни. Полначот може да се закачи и на ѕид. Сетот доаѓа во TSTAK куфер.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 6.11 кг
Димензии (пакет) 43.5 × 34.5 × 16 cm
Платформа

Технологија

Бренд

EAN: 5035048722633