Батерија 12V 3Ah Li-Ion

Категорија SKU: DCB124-XJ

4.490,00 ден

На залиха

Опис

Новата 12V Lithium Ion батерија со капацитет од 3Ah овозможува работа со едно полнење до 50% повеќе од својот претходник со 2Ah капацитет. Доаѓа со LED индикатор за наполнетост на батеријата и е компатибилна со сите 10.8V и 12V алати на DeWALT.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 0,27 кг
Димензии (пакет) 11 × 9 × 6 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048713686