Бургија SDS+ 10x210x150mm

Категорија SKU: DT9645-QZ

290.00 ден

На залиха

Опис

DEWALT SDS+ бургија погодна за брзо дупчење на отвори.
Погодни за работа во камен, бетон и тули.
Специјално развиена спирала за ефикасно отстранување на прашина.
Оптимизиран дизајн на бургија со карбиден врв со 2 работни сечила.

Димензии: 10х210х150мм

 

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 0.09 кг
Димензии (пакет) 27 × 3.6 × 1.4 cm
Бренд

EAN: 5035048094969