Глодалка-фреза 1400W 12mm 8000-20.000rpm во куфер

Категорија SKU: DW622KT-QS

42,990.00 ден

Нема на залиха

Опис

Глодалка-фреза со влезна моќност 1400W и прифат на глава 12mm. Доаѓа во куфер со ножеви од 8mm и 12mm, адаптер за вшмукувач на прашина и клуч од 22mm.

Фрезата има мек старт за елиминирање на секое движење што може погрешно да го насочи секачот. Ергономски дизајн на рачки обложени со гума што обезбедуваат удобно држење и ниско позиционирани ја помагаат контролата на фрезата-глодалка.

Висококвалитетна фреза со прецизна длабочина на сечење до 0.1mm и приспособување на запирање во 3 степени што овозможува обработување на вдлабнатини со различни длабочини во една операција.

Електронската контрола на брзина со повратна информација гарантира дека избраната брзина се одржува под секое оптоварување за конзистентна завршница во сите видови на дрво, алуминиум и пластика.

 

 

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 7.9 кг
Димензии (пакет) 44.5 × 33 × 30 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048559772