Глодалка-фреза 2300W 12мм 9000-22000 rpm во куфер TSTAK

Категорија SKU: DWE625KT-QS

44.990,00 ден

Нема на залиха

Опис

Глодалка-фреза со влезна моќност 2300W и прифат на глава 12mm. Доаѓа во TSTAK куфер со адаптер за вшмукувач на прашина, паралелна ограда со фино прилагодување и клуч од 22mm.

Фрезата има мек старт за елиминирање на секое движење што може погрешно да го насочи секачот. Приспособувањето за запирање на длабочина во 3 степени овозможува обработување на вдлабнатини со различни длабочини во една операција без да одзема време за поставување. Kапацитетот на длабочина од 80mm и променливата брзина ja прават фрезата прецизна, лесна за употреба и разновидна.

Ергономски дизајн со рачки обложени со гума што обезбедуваат удобно држење и ниско позиционирани ја помагаат контролата на фрезата.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 10,37 кг
Димензии (пакет) 44 × 33,5 × 29 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048740873