КНП Куфер за алат Robust45 празен KNIPEX

Категорија SKU: 00 21 37 LE

39.999,00 ден 44.999,00 ден

Нема на залиха

Опис

Зошто да го изберете KNIPEX 00 21 37 LE – футрола за алат „ROBUST 45 MOVE“

Изработен за професионалци, куферот за алат Knipex е дизајнирана за, флексибилна подвижна и лесна организација на алатот.

Изработена од висококвалитетен, засилен полипропилен, оваа кутија со алатки е дизајнирана за професионалци кои постојано се во движење. Со внатрешна длабочина од 428 mm, робусниот куфера за алат Knipex е голем и простран. Има неколку џебови во кои може да се сместат различни алатки, што го прави исклучително флексибилен.

Дизајнот на Knipex 00 21 37 LE ја отелотворува функционалноста и стилот. Бојата и обликот покажуваат дека мислите на работата, додека големината и карактеристиките даваат практичност и издржливост. Основната фиока овозможува преградување со употреба на алуминиумски фиоки. Лесно се вметнуваат и вадат по потреба.

Исто така, преградата за документи е многу корисна кога сте во движење. На тој начин, имате се што ви треба во една уредна, голема кутија. Со вкупно 147 избори за вметнување, куферот Knipex robust 45 е исклучително робустен систем за организирање на вашите алатки. Добро изградена со цврсти брави кои го држат куферот безбедно затворено. Покрај тоа, има три цврсти рачки за лесен транспорт.

Како заклучок, куферот за алатки Knipex е произведена за тешки услови. Тој е отпорен на прашина, отпорен на температура и водонепропустливост, што гарантира дека вашите алатки остануваат безбедни и недопрени од оштетување. За лесно движење, доаѓа и со ролери со непречено движење. Навистина е куфер со алатки за професионалци, пространа со место за сите ваши алатки.

Дополнителни информации

Бренд

EAN: 4003773082590