Потопна пумпа за нечиста вода 1100W  INOX

Категорија SKU: BXUP1100XDE

7,499.00 ден

Нема на залиха

Опис

Потопна пумпа за нечиста вода со влезна моќност од 1100W

Издржлива конструкција од нерѓосувачки челик отпорна на корозија, спремна да се справи со сите можни потопни задачи.

Моќниот индукциски мотор овозможува да се испумпува голема количина вода, а со помош на различните функции се одбира точниот дијаметар при изборот на брзината на проток на вода.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 6.6 кг
Димензии (пакет) 18.7 × 16.6 × 38 cm
Платформа

Бренд

EAN: 8016287517584