Премиум преклопен џебен нож

Категории , SKU: DWHT0-10313

1.190,00 ден 1.490,00 ден

На залиха

Опис

Премиум преклопен џебен нож со сечило од нерѓосувачки челик за издржливост и отпорност од корозија. Комбинирано сечило со назабени и прави рабови со должина од 80mm. Назабеното сечило ви овозможува без напор да сечете низ различни материјали.
Ножот има тенка и лесна алуминиумска рачка со анти-лизгачка зона за фаќање, дизајниран за тешка употреба. Интегриран стриптизер за сечење кабли од 2 и 3mm.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 0,184 кг
Димензии (пакет) 27 × 2 × 9 cm
Бренд

EAN: 3253560103132