Ранец за алат IP54 DeWalt X McLaren

Категорија SKU: DWST60122-1

5,990.00 ден 7,990.00 ден

Нема на залиха

Опис

Овој ранец припаѓа на лимитираната серија на DeWalt X Mclaren F1. Направен е од 1680 Denier материјал, отпорен на абење за да ги издржи и нај тешките услови и околности. Има преграда со IP54 ниво на заштита каде можете да ги чувате вашите вредни работи како новчаник или електронските уреди. Со овој ранец можете да ги организирате вашите алати, батерии и уреди во дури 43 различни прегради.

  • Посебна преграда за вашиот Лаптоп која го штити од притисок и удари.
  • Има посебна секција за поголеми алати како и џеб за сад со вода.
  • Свитливиот главен џеб овозможува брз пристап до вашите алати и уреди.
  • Hi-Vis Design кој овозможува видливост на внатрешниот материјал и во темни услови.
  • Ергономски зипер за лесно пристапување дури и кога носите ракавици.
  • Ергономска постава за вашиот грб која е удобна дури и кога ранецот е преполн.

 

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 2.57 кг
Димензии (пакет) 47 × 38 × 26 cm
Бренд

EAN: 3253561601224