Аголна брусилка 1500W 125mm 10500rpm

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

11,490 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 1500 W
Дијаметар на диск 125 mm
Навој на вретено М14
Број на вртежи 10500 rpm
Тежина 2.6 Kg
Должина 315 mm
Висина 90 mm

Опис

Аголна брусилка со влезна моќност 1500W и дијаметар на диск 125mm.

Новиот дизајн на капакот овозможува негово прицврстување, позиционирање и демонтирање без употреба на алат.

Поради високата моќност и постојаната брзина, брусилката може да се користи за работа под големо оптоварување.

Заштитата од преоптоварување која го спречува прегревањето на брусилката и ја зголемува нејзината издржливост и работниот век. Системот за заштита ја исклучува брусилката додека моторот не се излади.

 

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 3.3 кг
Димензии(пакет) 50.4 × 15.5 × 13.0 cm
Платформа

Бренд