Аку. аголна брусилка 18V 4Ah

23,490 ден

BCG720M1-QW

Нема Залиха

18V Li-Ion Аголна брусилка со високи перформанси, погодна и за понапредни корисници и поголеми проекти.  Моќта, вртежите и капацитетот на батеријата ви овозможуваат да ја завршите секоја работа.  Погодна е за керамика, метал, пластика како и брусење и отстранување на корозија. Дел е од BLACK+DECKER 18V Lithium-ion семејството. Еден батериски систем, бесконечни можности.

апон 18 V
Капацитет на батерија 4 Ah
Дијаметар на диск 125 mm
Навој на вретено M14
Број на вртежи 8600 rpm
Тежина / Kg
Тежина со батерија 2.9 Kg
Должина 400 mm
Висина / mm
Ширина / mm