Брз 12A полнач на батерии 18V-54V XR

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

8,990 ден

Има Залиха

EAN: 5035048729892 SKU: DCB117-QW Категории: ,

Опис

Најбрзиот полнач на батерии од DeWALT со излез од 12 ампери за полнење на сите XR 18V и 54V батерии.

Нов индикатор на полнење кој сигнализира и на 80% наполнетост. Батеријата DCB547 од 9Ah ја полни до 80% за помалку од 45 минути.

Брзина на полнење:

1.5Ah ~ 15min

2Ah ~ 22min

5Ah ~ 30min

6Ah ~ 40min

9Ah ~ 50min

12Ah ~ 80min

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 1.07 кг
Димензии(пакет) 23.3 × 15 × 13.3 cm
Платформа

,

Технологија

Бренд