Глодалка-фреза повеќенаменска 900W 6-8mm куфер

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

29,999 ден 36,999 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 900 W
Број на вртежи 16000-27000 rpm
Вертикално движење 55 mm
Прифат на главата 6-8 mm
Максимален дијаметар на глодање 36 mm
Тежина 2.9 Kg
Должина 110 mm
Висина 270 mm
SKU: D26204K-QS Категории: , БРЕНД:

Опис

Оваа глодалка доаѓа со специјална електронска регулација која овозможува константен број на вртежите без разлика на отпорот, за подеднаков финиш во сите класи на метеријал од дрво, алуминиум или пластика. Компактна и лесна со алуминиумско куќиште на моторот. Може да се користи како еднорачна фреза или како класична фреза со помош на додатокот и адаптерот кој доаѓа во комлетот на алатот. Опремена е со дупло LED светло за зголемена видливост при работењето. Доаѓа со 2 адаптери за смукање на прашината, 8mm чаура 1/4″, 17mm клуч, потопна и фиксна база и транспортен куфер.

Може да ве интересира…