Клешта за бланкирање 160mm -10 mm

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

1,299 ден

Има Залиха

Карактеристики

Šifra 11 05 160
EAN – Баркод 4003773039570
Површина Crna-atramentizovana
Глава Полирана
Димензии 160 x 74 x 12 mm
Капацитет на симнување изолација 10 mm2
AWG 8
Težina klešta Тежина 131 g

 

Опис

За единечни, повеќекратни и фини жичени проводници со пластична или гумена изолација до Ø 5,0 или 10 mm2

Лесно прилагодување на потребниот дијаметар на цврста или извиткана жица со заврткана завртка и навртка

Инсталатери кои сакаат да поврзат голем број приклучоци во еден чекор додека постојано отстрануваат жици од 1,5 mm2

Пружината за отворање значително го намалува заморот на корисникот и напрегањето на мускулите на рацете

Сечилото е направено од специјален челик за алат, стврднат во масло

Дополнителни Информации

Бренд

Може да ве интересира…