КНП Универзална алатка за соголување KNIPEX ErgoStrip

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

3,999 ден

Нема Залиха

Карактеристики

 

Капацитет за соголување 0.2 – 4.0 mm²
Капацитет за соголување коаксијални кабли Ø 4.8 – 7.5 mm
Капацитет за соголување UTP/STP кабли CAT 5 – 7
Димензии 135x85x37 mm
Тежина 75 gr

Опис

За брзо и прецизно соголување на сите кабли за инсталација на пр. NYM кабел 3 x 1,5 mm² до 5 x 2,5 mm², мрежни UTP кабли, коаксијални кабли.
Иновативен, ергономски дизајн на рачката за лесно сечење, соголување и надолжно сечење наизолацијата.
Конусни и тенки краеви на алатот за подобар пристап во тесни простори.
Алатка за соголување за пресеци 0,2 / 0,3 / 0,8 / 1,5 / 2,5 / 4 mm²
Поедноставено вметнување на единечни жици за соголување со помош на локациски гребени
Со пружина за отворање и уред за заклучување Лесно вметнување на коаксијален и кабел за податоци благодарение на помошта за отворање Повеќекомпонентен дизајн со мека пластична зона за удобно користење и сигурно држење

Дополнителни Информации

Бренд