Ножици за лим десни FatMax

Категорија SKU: 2-14-568

990,00 ден

На залиха

Опис

Рачки изработени од двокомпонентен материјал за удобност и лесно ракување. Дупла опрега на стегање за поголема моќност при сечењето. Изработени од лиена легура за цврстина и долготрајност. Опремени со копче за заклучување и назабени краеви на сечилото против пролизгување. Погодни за сечење алуминиум, лим, пластика, кожа и бакар.
Овој производ е компатибилен или ги надминува ANSI стандардите за перформанси и издржливост.
Должина 250mm, за десно сечење
Капацитет на сечење на средно тврдо железо 0.7 – 1.2mm
Боја – зелена

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 0,45 кг
Димензии (пакет) 7,5 × 3 × 29,5 cm
Бренд

EAN: 3253562145680