Куфер за алат TOUGHSYSTEM 2 со LED светла

17.990,00 ден

На залиха

Опис

DEWALT Куфер за алат TOUGHSYSTEM 2 со LED светла

Осветлете ги работните површини и држете ги основните алатки при рака со DEWALT® TOUGHSYSTEM® 2.0 прилагодливо работно светло со кутија за складирање. Напојувано од батерии од 18V, ова модуларно решение за осветлување располага со 2 вртежни LED глави кои обезбедуваат до 3 часа работа*. Со доволно простор за складирање, интегрирана рачка за преклопување и издржлив дизајн.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 5,08 кг
Димензии (пакет) 35,5 × 40 × 29 cm
Платформа

Бренд

EAN: 3253561080616