Полнач на батерии брз 18V XR

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

7,990 ден

Има Залиха

EAN: 5035048562277 SKU: DCB118-QW Категорија:

Опис

Овој брз полнач со интелигентна електроника е компатибилен со сите XR батерии на DeWALT од 10.8V до 54V Flexvolt батерии. Полни со 4А и 8А со воздушно ладење во зависност од типот на батеријата. Тежи 0.85Kg.

Брзина на полнење:

1.3Ah ~ 20min – 4А

1.5Ah ~ 25min -4А

2Ah ~ 30min -4А

3Ah ~ 45min -4А

4Ah ~ 60min -4А

5Ah ~ 35min -8А

6Ah ~ 45min -8А

9Ah ~ 65min -8А

12Ah ~ 90min -8А

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 0.85 кг
Димензии(пакет) 20 × 13.5 × 12 cm
Платформа

Технологија

Бренд