12V Вибрациска брусилка 1×1.5Ah USB

7,390 ден 8,190 ден

BDCDS12S1-QW

Има Залиха

 
Напон 12 V
Број на вртежи 11000 rpm
Капацитет на батерија 1.5 Ah
Димензии на диск 89 mm
Број на брзини 1
Тежина 0.8 Kg
Должина / mm
Висина / mm

Вибрациска брусилка со напон 12V. Доаѓа со 1×1.5Ah батерија и USB кабел за полнење.

Идеална за брусење на агли и работни задачи во тесни простории. Компактна и лесна за маневрирање со зголемена удобност при употреба. Има приклучок за правосмукалка за извлекување на прав од работната површина. Ергономски дизајн кој овозможува повеќекратни позиции за држење на брусилката за лесно користење при разни работни задачи. Брза и едноставна промена на хартијата за брусење без користење на дополнителен алат и прекинувач кој овозможува континуирано работење без постојано притискање. Брусилката е дел од новиот B&D USB систем чија батерија може да се користи како пренослив полнач за мобилни телефони и таблети.

// Paste your Google Analytics code here