12V Убодна пила 1x1.5Ah USB

Категории , SKU: BDCJS12S1-QW
Напон на батерија:12 V
Капацитет на батерија:1.5 Ah
Сечење во дрво до:52 mm
Сечење во метал до:5 mm

4,590.00 ден 7,290.00 ден

На залиха

Опис

Убодна пила со напон 12V. Доаѓа со 1×1.5Ah батерија и USB кабел за полнење.

Оваа батериска убодна пила има моќност за лесно и прецизно сечење профили, криви и агли. Моќното дејство на моторот и сечилото овозможуваат брзо и прецизно сечење дрво, пластика и метали. Компактна и лесна за маневрирање со ергономски дизајн за зголемена удобност при работа. Активирање со променлива брзина за зголемена контрола и подобар квалитет на сечење. Едноставна промена на сечилото без употреба на дополнителни алати што овозможува лесна и брза прилагодливост на алатот врз работниот материјал. Убодната пила е дел од новиот B&D USB систем чија батерија може да се користи како пренослив полнач за мобилни телефони и таблети.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 1.809 кг
Димензии (пакет) 26.5 × 8.5 × 20.5 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048713334