18V Ударен одвртувач 1/2″ 2×5Аh

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

44,990 ден

Нема Залиха

Карактеристики

Напон 18 V
Капацитет на батерија 5 Ah
Механички брзини 3
Максимален вртежен момент 447 Nm
Број на вртежи 2000 rpm
Број на удари 3100 bpm
Прифат на алат 1/2
Максимална големина на штраф 20 M
Тежина 1.5 Kg
Тежина со батерија / Kg
Должина 178 mm
Висина / mm
Ширина / mm
EAN: 5035048707722 SKU: DCF894HP2-QW Категории: ,

Опис

Ударен одвртувач со напон од 18V и прифат 1/2″. Доаѓа во куфер со полнач и 2x5Ah батерии.

DCF894H моделот се разликува во прифатот поседувајќи прстен наречен “Hog Ring” кој го подобрува држењето на насадниот клуч.

Целосно нов 18V компактен XR одвртувач со моќен мотор без четкици и ладење со вентилатор, постигнувајќи вртежен момент до 447Nm, 3100 удари во минута и 3 можни брзини. Ергономска гумена рачка и прекинувач за поголема удобност и максимална контрола при работење. Светло бела LED диода за подобрена видливост и компактен дизајн кој со своите димензии од 178мм должина и 1,5кг тежина овозможува лесен пристап до тешко достапни области за работа.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 5.89 кг
Димензии(пакет) 44.5 × 34.5 × 16.5 cm
Платформа

Бренд