18V Ударен одвртувач 1/2 2x5Ah 1396/1898Nm

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

44,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Напон 18 V
Капацитет на батерија 5 Ah
Механички брзини 4
Максимален вртежен момент 1396 Nm
Број на вртежи 0-2300 rpm
Број на удари 2200 bpm
Прифат на алат 1/2
Максимална големина на штраф 24
Тежина 2.9 Kg
Тежина со батерија / Kg
Должина 223 mm
Висинa / mm
EAN: 5035048743362 SKU: DCF900P2T-QW Категории: ,

Опис

Ударен одвртувач со напон од 18V и прифат 1/2″. Доаѓа во куфер со полнач и 2x5Ah батерии.

Целосно нов 18V компактен XR одвртувач со моќен мотор без четкици и ладење со вентилатор, постигнувајќи вртежен момент од 1396Nm, а првите удари до 1898Nm. Има 2200bpm удари во минута и 4 можни брзини 0-650/1040/2300rpm и режим за прецизно работење PRECISION WRENCH 0-820rpm за да се спречи прекумерно затегнување, за дополнителна корисничка контрола. Ергономска гумена рачка и прекинувач за поголема удобност и максимална контрола при работење.

Поседува интегрирана светло бела LED диода за подобрена видливост и компактен дизајн кој со своите димензии од 223мм должина и 2,9кг тежина овозможува лесен пристап до тешко достапни области за работа.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 7.1 кг
Димензии(пакет) 44.5 × 34 × 16 cm
Платформа

Бренд