18V Ударен одвртувач 1/4 205Nm BRUSHLESS без опрема

14.990,00 ден

На залиха

Опис

DEWALT Ударен одвртувач со напон 18V и прифат од 1/4″ 205Nm – без опрема

Најмал во својата категорија, моќен ударен одвртувач со мотор без четкици кој нуди голема удобност и можност од 3 брзини за подобра контрола на работа. Компактна конструкција од 100мм, должина совршена за во тесни места и широк опсег на апликации во градежни, индустриски и автомобилски области на работа. Поседува опција за прецизно работење која спречува да дојде до оштетување на алатот и материјалот. Има LED светло за обезбедување поголема видливост при работа во темни и затворени простории.

 

Спецификации:

Без брзина на оптоварување (RPM) 0-1000/2800/3250
Индекс на влијание во минута – 3800

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 1,23 кг
Димензии (пакет) 21,5 × 12 × 9 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048742693