18V Аголна брусилка 125mm со регулација на брзина, без опрема

Категорија SKU: DCG416VSN-XJ

21,990.00 ден

Нема на залиха

Опис

Алатки од серијата XR 18V ​​направени со технологија FLEXVOLT ADVANTAGE, работат со батерии од сериите XR 18V ​​и FLEXVOLT 54V.
Нов, поефикасен мотор од серијата BL51 LR.
Електронски мек старт кој обезбедува непречено стартување и подобра контрола на брусилката.
Електронска сопирачка која брзо го запира дискот по отпуштање на прекинувачот.
Електронски систем против повратен удар доколку сечилото се заглави во материјалот.
Заштитата од прегревањето со исклучување на брусилката додека моторот не се излади доволно.
Заштитена со мрежа која го ограничуваат вшмукувањето на прав во моторот.
Страничната рачка против вибрации во 2 позиции за поголема удобност и контрола.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 2.8 кг
Димензии (пакет) 34.5 × 16.5 × 15 cm
Платформа

,

Технологија

Бренд

EAN: 5035048791493