18V Дупчалка/одвртувач 2x5Ah Brushless

Категорија SKU: DCD800P2T-QW

29,990.00 ден

На залиха

Опис

Дупчалка/одвртувач со напон 18V и максимален вртежен момент 90Nm. Доаѓа во куфер со полнач и 2x5Ah батерии.

Мотор без четкици со вртежен момент од 90Nm кој ја прави дупчалката најмоќна во својата категорија, а притоа ергономскиот дизајн од само 164mm должина обезбедува максимални перформанси во ограничени средини. Дупчалката има 2 брзини и 15 позиции на јачина за максимална контрола во сите примени за дупчење и прицврстување.

Поседува интегрирана LED светилка која овозможува подобрена видливост на работното место.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 4.8 кг
Димензии (пакет) 43 × 35 × 12 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048749968