18V Kомбиниран чекан SDS-Plus 3J 1x5Ah

Категорија SKU: DCH263P1-QW
Напон на батерија:18 V
Капацитет на батерија:5 Ah
Ударна енергија:3 J
Број на вртежи:0-1550 rpm
Број на удари:0-4300 bmp
Макс. дупчење во бетон:28 mm
Макс. дупчење со круна:65 mm
Макс. дупчење во дрво:30 mm
Макс. дупчење во метал:13 mm
Прифат на стезна глава:SDS+
Должина:404 cm
Ширина:84 cm
Висина:187 cm

32.990,00 ден

На залиха

Опис

Kомбиниран чекан со напон од 18V и прифат SDS-Plus. Има енергија на удар од 3Ј и доаѓа со 1x5Ah батерија и полнач.

Компактен, лесен и ергономски дизајн за поголем комфорт и светло бела LED сијаличка за подобрена видливост. Мотор без четкици со висок капацитет XR. Има опција за удар, ротирачко дупчење во дрво и метал и комбинација од двете.

Идеален за дупчење и фиксирање дупки во бетон, цигла и ѕид од 4мм до 28мм. Изведува ниски вибрации од 9.1m/s² минимизирајќи го заморот на корисникот.

 

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 5,68 кг
Димензии (пакет) 54 × 34 × 12,5 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048709078