Батерија 18V 2Ah Li-Ion

Категории , SKU: DCB183-XJ

3.590,00 ден 4.490,00 ден

На залиха

Опис

Батерија со врвни електрични карактеристики и без мемориски ефект при полнењето. Интегрирана заштита од прегревање, преоптоварување и длабоко празнење со што се гарантира долг век на користење на батеријата. Има и LED индикатор за моменталниот капацитет на батеријата. Компатибилна е со сите алати од 18V XR серијата.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 0,42 кг
Димензии (пакет) 13,5 × 9 × 5 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048438886