54V Аголна брусилка 180mm Flexvolt, без опрема

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

27,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Напон 54 V
Капацитет на батерија / Ah
Дијаметар на диск 180 mm
Навој на вретено M14
Број на вртежи 6500 rpm
Тежина 2.2 Kg
Тежина со батерија / Kg
Должина / mm
Висина / mm
Ширина / mm
EAN: 5035048748770 SKU: DCG440N-XJ Категории: ,

Опис

Батериска аголна брусилка со моќност 54V за дискови со дијаметар од 180 mm.
Има електронски мек старт и постепено зголемување на брзината. Опцијата за заклучување го спречува случајното стартување на брусилката.
Електронска сопирачка – брзо го запира дискот кога прекинувачот е исклучен, а електронската спојка ја намалува реакцијата на повратен удар во случај на застој или силно притискање. Мрежестиот капак над отворите за довод на воздух го ограничува внесот на прашината во моторот. Прицврстувањето на страничната рачка во 2 позиции обезбедува поголема удобност и контрола.

 

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 4.2 кг
Димензии(пакет) 40.5 × 17.1 × 15.2 cm
Платформа

Технологија

Бренд