Аку. аголна брусилка 18V 5Ah 125

Категорија SKU: DCG405P2-QW

33.990,00 ден

На залиха

Опис

Аголна брусилка со напон од 18V и дијаметар на диск 125mm. Доаѓа во куфер со полнач и 2x5Ah батерии.

Ергономски дизајн со странична рачка со 2 позиции која нуди поголема удобност и контрола. Електронската сопирачка брзо го запира вртењето кога ќе се ослободи прекинувачот, а електронската спојка ја намалува реакцијата на повратен удар во случај на застој при работа. Дизајнот овозможува брусалката да има пристап до повеќе тесни и недостапни места, а мрежестата заштита штити од навлегување прашина во моторот.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 6,16 кг
Димензии (пакет) 44 × 15,5 × 34 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048665527