Аголна брусилка 1100W 125mm со регулација

Категорија SKU: FMEG225VS-QS

4.990,00 ден 5.990,00 ден

На залиха

Опис

Аголна брусилка со влезна моќност од 1100W и дијаметар на диск 125mm.

Моќен мотор кој обезбедува оптимални перформанси на сечење и стругање. Прифаќа дискови со дијаметар до 125 mm, така што ги задоволува повеќето аматерски и професионални работни задачи бидејќи може да сече длабочина до 4 cm. Поседува странична рачка што може да ја користите во 2 позиции за поудобно работење. Аголната брусилка има меко стартување кое овозможува да се избегнат незгоди и грешки при работата. Има можност да ја прилагоди брзината до 11000 вртежи во минута, така што помага во задачите за кои е потребна помала брзина и поголема прецизност.

 

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 2,74 кг
Димензии (пакет) 33,5 × 12,5 × 10 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048748855