Аку. дупчалка/одвртувач 18V 5Ah TSTAK

Категорија SKU: DCD791P2-QW

28,990.00 ден

Нема на залиха

Опис

18V XR Li-Ion компактна дупчалка/одвртувач со 5Ah XR Li-Ion батерии и мотор без четкици за врвна ефикасност. Ултра компактна и лесна што ја прави погодна за многу разновидни примени. 2 механички брзини со комплетно метални преносни запчаници за поголема долготрајност. 15 позиции на подесување на преносот на вртежниот момент за поголема контрола и ефикасност во различни околности. Интелигентен електронски прекинувач за целосна контрола на алатот. Подобрен ергономски дизајн со гумиран ракофат за комфорт и удобност на корисникот. Доаѓа со метален футер од 13mm, 2 батерии од 5Ah, брз универзален полнач, алка за на појас, интегриран магнетен држач за битови и високо квалитетен куфер од серијата TSTAK за безбедно складирање и транспорт на алатот.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 4.62 кг
Димензии (пакет) 43.5 × 34 × 12 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048616567