18V.Дупчалка/одвртувач 2x1.5Ah V20 Brushless

Категорија SKU: SFMCD710C2K-QW

13.690,00 ден

На залиха

Опис

Дупчалка/одвртувач со напон 18V. Доаѓа во куфер со 2×1.5Ah батерии и полнач.

Моќен мотор без четкици-Brushless со 2 брзини за оптимален пренос на моќност за работа со навртување или дупчење, со максимален вртежен момент до 60Nm. Променлива брзина до 1900 вртежи во минута за оптимално прилагодување на материјалот и дијаметарот на дупчење и индикатор на батеријата кој го означува статусот на полнење. Компактна конструкција и ергономски дизајн со голема гумена облога кои овозможуваат зголемена удобност при работа. Поседува интегрирана LED светилка со време на осветлување од 20 секунди по запирање на моторот која овозможува подобрена видливост на работното место.

Дупчалката/одвртувачот е дел од новата генерација батерии Stanley Fatmax V20.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 3,67 кг
Димензии (пакет) 34 × 34 × 11 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048723739