Апарат за заварување INVERTOR MMA 150A 3.2

Категорија SKU: MEGA150DISPLA

13,999.00 ден

На залиха

Опис

MEGA серијата на инверторски DIY апарат за заварување произведена од AWELCO, италијански лидер во производството на системи за заварување. Лесен, компактен и сигурен благодарение на употребата на висококвалитетни компоненти.

Директна струја, MMA погодна за: AWS E6013 рутилни електроди, AWS E308 не’рѓосувачки челик, AWS E7018 конструктивен челик, AWS A5.15 леано железо.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 5.8 кг
Димензии (пакет) 41 × 20 × 35 cm
Платформа

Технологија

Бренд

EAN: 8004386622353