Бургија за метал 20mm HSS PRO DIN338

1,290.00 ден

На залиха

Опис

HSS PRO е бургија со индустриски квалитет со извонредни перформанси и долг работен век. Дизајнирана е за дупчење во челик, легиран и нелегиран челик, леано железо, обоени метали, пластика и други материјали. Обликот на поделената точка од 118° обезбедува оптимално центрирање при стартување и поголема брзина на дупчење. Низок ризик од кршење поради високата еластичност.

Дијаметар 20 мм

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 0.364 кг
Димензии (пакет) 22 × 3 × 3 cm
Бренд