Хидрофор 800W 3500 l/h INOX

Категории , SKU: BXGP800XBE

12,740.00 ден 14,990.00 ден

Само 2 останати на залиха

Опис

Хидрофор со влезна моќност од 800W за пренесување и пумпање чиста вода за наводнување или снабдување на апарати за домаќинство и санитарни јазли.

Моќен мотор со заштита од висока температура и издржлив резервоар од легура од челик со преден панел од нерѓосувачки челик отпорен на корозија. Интегрирана рачка на врвот на пумпата за удобно ракување и транспорт. Влезот и излезот се поврзани што овозможува поголема ефикаснот. Автоматски прекинувач за вклучување и исклучување за дополнителна сигурност, еколошки прифатливо решение.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 12.2 кг
Димензии (пакет) 48.5 × 28 × 53 cm
Платформа

Бренд

EAN: 8016287517638