18V Ножица за жива ограда 45cm POWERCOMMAND без опрема

Категории , SKU: GTC18452PCB-XJ

5,490.00 ден 7,690.00 ден

Само 1 останати на залиха

Опис

Ножица за жива ограда со напон 18V и должина на ножот 45cm. Доаѓа без опрема.

Лесно пресекува гранки или чисти метеж без оштетување на сечилото или живата ограда. Должината на сечилото од 45cm и ширината меѓу забите од 18mm се погодни за помали живи огради. Издржлив, робусен, зацврстен челичен двоакционен нож и дизајн на рачка за оптимална удобност и контрола при работа. Контролниот прекинувач за стартување со 2 раце го спречува случајното активирање на ножицата и несаканите последици. Дел од опсегот POWERCOMMAND – EASY FEED технологија, за лесно контролирање на напојувањето со притискање на едно копче.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 3.45 кг
Димензии (пакет) 100 × 19 × 17.5 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048651261