КНП Ножици за сечење кабел 10 70mm -

Категорија SKU: 95 11 200

3.590,00 ден

На залиха

Опис

Сече кабли до Ø 10mm / 70mm²
Со пружина за отворање и уред за заклучување
Сечила изработени од нерѓосувачки челик
Калено во масло
Не е погоден за челична жица и тврдо влечени бакарни проводници
Прецизно сечење
Без сечење, само мала деформација на кабелот
Тело на ножици: хируршки челик, не’рѓосувачки, вакуумски стврднат
Рачки: пластични, отпорни на удари

Дополнителни информации

Бренд

EAN: 4003773043928