Парна пегла 2200W

1.290,00 ден

Нема на залиха

Опис

Парна пегла со влезна моќност од 2200W која обезбедува одлични резултати за сите видови ткаенини и облека.

Со помош на засилувањето на пареата до 120g/min се овозможува пеглањето да биде брзо и лесно, а истовремено ефикасно да уништи 99,99% од можните вируси и бактерии. Поседува керамичка плочка со прецизен врв и систем за заштита.

Опција за вертикално пеглање која ви овозможува да ги испеглате вашите висечки завеси и алишта на закачалка. Се што треба да направите е да ја изберете максималната температура на пеглата. Пеглајте од горе према долу притискајќи го копчето за пареа. За памук и лен се препорачува основата на пеглата да биде во контакт со материјалот, додека за понежни ткаенини основата на пеглата да биде одалечена неколку сантиметри.

Поседува кабел долг 190 cm и функција за прскање на вода.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 1 кг
Димензии (пакет) 29 × 12,5 × 15,5 cm
Платформа

Бренд

EAN: 8432406180079