Потопна пумпа за чиста вода 400W 9000 l/h

Категорија SKU: SXUP400PCE

5,999.00 ден

Нема на залиха

Опис

Компактен и тесен дизајн соодветен и за помалку достапни места. Доаѓа со ефикасен мотор со ниска потрошувачка. Пловечкиот прекинувач ја прави пумпата погодна и за потопување но и за автоматски режим кога ќе надојде водата. Има интегрирана заштита на моторот од прегревање. Силна термопластична конструкција отпорна на абење и корозија. Ниско ниво на вшмукување од 5mm за максимално собирање на водата.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 4.5 кг
Димензии (пакет) 24 × 19 × 36 cm
Платформа

Бренд

EAN: 8016287517669