Столарска стега 150mm Quick-Grip

Категорија SKU: 10505942

1,690.00 ден

Нема на залиха

Опис

Столарска стега IRWIN 150 mm

Засилена конструкција и термички обработена челична шипка за поголема цврстина и издржливост.

Компактен дизајн, лесен за ракување со една рака.

Поседува перничиња што обезбедуваат рамномерна распределба на силата на стегање и го штитат работниот профил од оштетување.

Сила на стегање: 272 kg

Длабочина: 92 mm

Капацитет на ширење: 235mm – 378mm

 

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 1.2 кг
Димензии (пакет) 38.5 × 24 × 4 cm
Бренд

EAN: 5706915059427