Глодалка-фреза 1400W 12mm 8000-20.000rpm во куфер

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

42,990 ден

Нема Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 1400 W
Број на вртежи 8000/24000 rpm
Вертикално движење 55 mm
Прифат на главата 12 mm
Максимален дијаметар на глодање 36 mm
Тежина 3.1 Kg
Должина 165 mm
Висина 325 mm
EAN: 5035048559772 SKU: DW622KT-QS Категории: ,

Опис

Глодалка-фреза со влезна моќност 1400W и прифат на глава 12mm. Доаѓа во куфер со ножеви од 8mm и 12mm, адаптер за вшмукувач на прашина и клуч од 22mm.

Фрезата има мек старт за елиминирање на секое движење што може погрешно да го насочи секачот. Ергономски дизајн на рачки обложени со гума што обезбедуваат удобно држење и ниско позиционирани ја помагаат контролата на фрезата-глодалка.

Висококвалитетна фреза со прецизна длабочина на сечење до 0.1mm и приспособување на запирање во 3 степени што овозможува обработување на вдлабнатини со различни длабочини во една операција.

Електронската контрола на брзина со повратна информација гарантира дека избраната брзина се одржува под секое оптоварување за конзистентна завршница во сите видови на дрво, алуминиум и пластика.

 

 

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 7.9 кг
Димензии(пакет) 44.5 × 33 × 30 cm
Платформа

Бренд