Куфер за алат DS300 ToughSystem

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

5,490 ден

Има Залиха

Карактеристики

Ширина 554 mm
Должина 371 mm
Висина 308 mm
Големина во инчи /
Број на составни делови 1 /
Број на фиоки / /
Број на прегради / /
Број на организери / /
Ниво на заштита 64 IP
Максимална носивост 50 Kg
EAN: 3253561832949 SKU: DWST83294-1 Категории: ,

Опис

Куфер за алат DS300 од програмата ToughSystem со ниво на заштита IP64.

Капацитет на товарење 50kg со димензии 371mm x 554mm x 308mm. Подобрена ергономска конструкција со нови пошироки и посилни рачки, со можност за означување на кутиите за полесна идентификација на содржината во нив. Нови предни метални затварачи кои обезбедуваат лесно ракување со една рака. Нивото на заштита IP65 гарантира отпорност на прашина и воден млаз. Можност за лесно поврзување на куферот со останатите куфери од програмата ToughSystem .

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 4.59 кг
Димензии(пакет) 55 × 39 × 32 cm
Платформа

Бренд