Куфер со организер TSTAK IP54

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

4,490 ден

Има Залиха

Карактеристики

Ширина 440 mm
Длабочина 332 mm
Висина 183 mm
Големина во инчи /
Број на составни делови 1 /
Број на фиоки / /
Број на прегради / /
Број на организери 7 /
Ниво на заштита 54 IP
Максимална носивост 30 Kg
EAN: 3253561833441 SKU: DWST83344-1 Категории: ,

Опис

Куфер со организер TSTAK со ниво на заштита IP54 кој нуди заштита од вода и прашина на алатите и прицврстувањата во кутијата.

Ергономски дизајн со предни и горни рачки со можност за транспорт во две различни позиции. Цврст метален преден дел за зголемување на издржливоста и векот на траење. Можност за заклучување со катанец (не е вклучен) за дополнителна безбедност, а со инсталирање на DEWALT Tracker преку DEWALT Tool Connect може да се следи движењето на куферот. Можност за лесно поврзување на куферот со останатите куфери од програмата TSTAK. Поседува внатрешна приспособлива пена која нуди заштита на алатите во куферот при транспорт.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 2.63 кг
Димензии(пакет) 44.5 × 18.2 × 33.3 cm
Платформа

Бренд