Потопна пумпа за чиста вода 400W 9000 l/h

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

5,999 ден

Нема Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 400 W
Макс. проток на вода 9000 l/h
Макс. висина на испумпување 8 m
Макс. длабина на потопување 7 m
Мин. ниво за вшмукување 5 mm
Можни приклучоци G1”; G1-1/4”; G1-1/2”
Должина на кабел 10 m
Тежина 4.3 Kg
Должина mm
Висина mm
EAN: 8016287517669 SKU: SXUP400PCE Категории: ,

Опис

Компактен и тесен дизајн соодветен и за помалку достапни места. Доаѓа со ефикасен мотор со ниска потрошувачка. Пловечкиот прекинувач ја прави пумпата погодна и за потопување но и за автоматски режим кога ќе надојде водата. Има интегрирана заштита на моторот од прегревање. Силна термопластична конструкција отпорна на абење и корозија. Ниско ниво на вшмукување од 5mm за максимално собирање на водата.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 4.5 кг
Димензии(пакет) 24 × 19 × 36 cm
Платформа

Бренд