Површинска пумпа за чиста вода 1100W 4600 l/h

8,490.00 ден 9,990.00 ден

Нема на залиха

Опис

Површинска пумпа со влезна моќност од 1100W за пренесување и пумпање чиста вода за рачно и автоматско наводнување на градините. Сигурен и многу издржлив мотор со висока температурна заштита.

Компактен дизајн и обвивка изработена од нерѓосувачки челик отпорен на корозија со интегрирана рачка на врвот на пумпата за удобно носење и транспорт.

Дополнителни информации

Платформа

Бренд

EAN: 8016287517645