12/18V Радио FM/AM без опрема

Категорија SKU: DCR019-QW

11,990.00 ден

Нема на залиха

Опис

Радио со напон 12/18V FM/AM без опрема.

Радиото работи на 10.8V/12V/14.4V/18V XR li-ion батерии и електрична енергија. Има меморија за 10 FM и 5 AM станици.

Компактен и цврст дизајн со интегрирана решетка која обезбедува отпорност на удар и максимална издржливост на работното место. Поседува кабел за напојување од 1,8 метри со можност за негово складирање и помошна порта AUX од 3.5mm што овозможува поврзување со преносни уреди.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 3.169 кг
Димензии (пакет) 25.5 × 25 × 18.5 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048440681