12V Вибрациска брусилка 1x1.5Ah USB

Категории , SKU: BDCDS12S1-QW
Напон на батерија:12 V
Капацитет на батерија:1.5 Ah
Движења во минута:11000 min

4.490,00 ден 6.990,00 ден

На залиха

Опис

Вибрациска брусилка со напон 12V. Доаѓа со 1×1.5Ah батерија и USB кабел за полнење.

Идеална за брусење на агли и работни задачи во тесни простории. Компактна и лесна за маневрирање со зголемена удобност при употреба. Има приклучок за правосмукалка за извлекување на прав од работната површина. Ергономски дизајн кој овозможува повеќекратни позиции за држење на брусилката за лесно користење при разни работни задачи. Брза и едноставна промена на хартијата за брусење без користење на дополнителен алат и прекинувач кој овозможува континуирано работење без постојано притискање. Брусилката е дел од новиот B&D USB систем чија батерија може да се користи како пренослив полнач за мобилни телефони и таблети.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 1,283 кг
Димензии (пакет) 28 × 13 × 10,5 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048713365