12V Сет вибр. дупчалка/одвртувач + вибр. брусилка 1x1.5Ah USB

7.990,00 ден 11.990,00 ден

На залиха

Опис

Сет вибрациона дупчалка/одвртувач и вибрациона брусилка со напон 12V. Доаѓаат во торба со 1×1.5Ah батерија и USB кабел за полнење.

Батериска вибрациона дупчалка/одвртувач која обезбедува голема моќност и брзина за дупчење во дрво и метал и ударна функција за дупчење во ѕид и бетон. Поседува двостепен менувач со 11 позиции на вртежен момент кој овозможува висока прецизност при работа и дупчење и навртување во многу различни материјали.

Вибрациона брусилка идеална за брусење на агли и работни задачи во тесни простории. Компактна и лесна за маневрирање со зголемена удобност при употреба. Има приклучок за правосмукалка за извлекување на прав од работната површина. Ергономски дизајн кој овозможува повеќекратни позиции за држење на брусилката за лесно користење при разни работни задачи. Брза и едноставна промена на хартијата за брусење без користење на дополнителен алат и прекинувач кој овозможува континуирано работење без постојано притискање.

Дупчалката и брусилката се дел од новиот B&D USB систем чија батерија може да се користи како пренослив полнач за мобилни телефони и таблети.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 2,9 кг
Димензии (пакет) 40 × 31 × 12,7 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048678862