18V Батериска глодалка-фреза 8mm V20 без опрема

Категорија SKU: SFMCW400B-XJ
Напон на батерија:18 V

11.290,00 ден

На залиха

Опис

STANLEY FATMAX 18V Батериска глодалка-фреза 8mm V20 – без опрема

МОЌЕН МОТОР: Обезбедува брзини на ротација од 16.000 до 30.000 вртежи во минута.
ПРИКЛУЧОК ЗА ВАДЕЊЕ ПРАШИНА: Ви овозможува да го поврзете уредот со правосмукалка за да обезбедите чиста работна површина.
ПРОМЕНЛИВА БРЗИНА: за максимална контрола во различни апликации.
ПРИЛАГОДУВАЊЕ ВИСИНА ГЛАВНО ТРКАЛО: Овозможува прецизно прилагодување на висината.
РАЧКА ЗА ЗАКЛУЧУВАЊЕ БЕЗ АЛАТКИ: За брзо ПРИСТАВУВАЊЕ на длабочина.
БРАВА: За брза замена на врвовите за сечење со клуч.
ИНТЕГРАЛНА СОПИРАЧКА : Го запира вретеното за помалку од една секунда за побезбедно ракување.
ЧИСТА основа: Обезбедува добра видливост на местото за сечење.
КУЌИШТЕ ОД ЛИЕН АЛУМИНИУМ: Куќиштето на вретеното и основата се леан алуминиум за дополнителна цврстина и издржливост.
КОМПАКТЕН ДИЗАЈН: дијаметар со обем од 8 mm и тенко тело .
ИДЕАЛЕН ЗА: средување на ламинат, заокружување, рамно сечење.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 1,95 кг
Димензии (пакет) 23,5 × 17,8 × 15,5 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048791509